KBC Interest Fund CZK Omega DIV

KBC Interest Fund CZK Omega DIV

Dovolte, abychom vás informovali, že fond KBC Interest Fund Omega bude dne 29.9.2017 přebírat fond KBC Interest Fund Alpha. Obchodování s tímto fondem nebude omezeno. Informace o důvodech a vlastním provedení sloučení naleznete v záložce Dokumenty a na stránce věnované slučování fondů a ve zprávě akcionářům.


 • Hodnota 10 030,4400  CZK
 • Datum aktualizace 19. 11. 2019
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu dluhopisový fond (krátkodobý)

Vývoj

PDF leták
Foto
Michal Žofaj
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Výnosy českých státních dluhopisů se v měsíci říjnu změnily jen nepatrně a zaznamenaly mírný nárůst… číst dál
 • Výnos v měně 10,73 %
 • Roční výnos v měně 0,85 %

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu 0,18 0,35 0,89 1,50 0,59 0,20 0,33 0,06 0,27 0,68
V CZK 0,18 0,35 0,89 1,50 0,59 0,20 0,33 0,06 0,27 0,68

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí. Ve výpočtu je zohledněna reinvestice dividendy.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu dluhopisový fond (krátkodobý)
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 2188,50 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 31. 10. 2007
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu dividendový
Hodnota Hodnota 10 030,4400
Datum aktualizace Datum aktualizace 19. 11. 2019
ISIN ISIN LU0321028671
Minimální investice Minimální investice 10 000 CZK
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 0 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 0,3 %
Region Region Ostatní Evropa
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Poznámka Poznámka Fond je určen jen pro právnické osoby
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB
Domicil Domicil Lucembursko
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název KBC Interest Fund CZK Omega DIV

Investiční zaměření

Tento fond určený pro právnické osoby investuje zejména do korunových krátkodobých dluhopisů, směnek a ostatních nástrojů peněžního trhu. Jedná se o konzervativní fond s nízkou volatilitou výnosu a durací investičních nástrojů v horizontu 1 – 9 měsíců.

Fond vyplácí výnos prostřednictvím dividendy třikrát do roka (duben, srpen, prosinec). Podílové listy lze koupit či prodat každý bankovní den v měsíci.


Měsíční komentář správce fondu k 31.10.2019

FotoMichal Žofaj - portfolio manažer

Výnosy českých státních dluhopisů se v měsíci říjnu změnily jen nepatrně a zaznamenaly mírný nárůst. Vyšší nárůst byl zaznamenán v eurozóně, kde primárním faktorem byla nižší averze investorů vůči riziku. Částečně se zmírnily obavy z dalšího vývoje světové ekonomiky a investoři věří, že brexitu nakonec proběhne bez varianty tvrdého brexitu. Česká ekonomická data vykazují mírné zpomalení a čekáme, že Česká národní banka ponechá po nějakou dobu sazby nezměněné i navzdory faktu, že se inflace pohybuje nad inflačním cílem. Spotřebitelské ceny vzrostly v září meziročně o 2,70 %. Mírné známky zpomalení naznačuje český průmysl, naopak domácí poptávka je relativně silná, což je podpořeno zdravým růstem maloobchodních tržeb.

Americká ekonomika začíná vykazovat známky zpomalení a to se projevuje na indexu nákupních manažerů ISM, který delší dobu indikuje kontrakci sektoru. Zpomalení vykazuje i nevýrobní sféra. Trh práce i však zůstává velmi silný. Míra nezaměstnanosti poklesla na úroveň 3,50 %. Inflační čísla překvapila v USA směrem dolů, když inflace v září vzrostla o 1,70 % a nachází se tak pod inflačním cílem americké centrální banky. Ekonomický růst v eurozóně ve třetím čtvrtletí zpomalil na 1,10 %. Zaostává zejména průmysl, který je ovlivněný negativní náladou v Německu. Inflace v eurozóně zůstává stále nízká. Spotřebitelské ceny v září vzrostly meziročně o 0,80 %. ECB ponechala sazby nezměněny. Od listopadu bude novou presidentkou ECB Christine Lagarde, která ve funkci nahradila Maria Draghiho.

Stále se domníváme se, že korunové úrokové výnosy jsou relativně nízko a to přes růst v minulých měsících a vzhledem k současné situaci české ekonomiky mají prostor pro růst, jakmile se sníží hlavní ekonomická rizika. Důvodem je pozitivní vývoj české ekonomiky a vyšší inflace. Potencionálním rizikem je výraznější pokles globální ekonomiky, situace v Německu, obchodní války a brexit. Nadále preferujeme kratší termínované vklady, které jsou v porovnání s delšími dluhopisy méně citlivé na pohyb úrokových sazeb. Podnikové dluhopisy aktuálně vnímáme neutrálně.


Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory