ČSOB Bohatství dividendový

ČSOB Bohatství dividendový

Výkonnost fondu není zobrazena z důvodu nedostatku údajů (fond je nabízen méně než 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců).
Dovolte, abychom vás informovali, že fond ČSOB Bohatství dividendový převzal dne 17.6.2022 fond ČSOB Vyvážený dividendový. Informace o důvodech a vlastním provedení sloučení naleznete v záložce Dokumenty a na stránce věnované slučování fondů.
 • Hodnota 0,9535  CZK
 • Datum aktualizace 11. 08. 2022
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu smíšený fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Červenec po dlouhé době přinesl na trhy optimismus. Nová inflační data v USA naznačila možný obrat v jádrové inflaci. Vedle toho pokračoval pokles ceny ropy a také inflační očekávání se snížila. Ačkoli předstihové indikátory se dále zhoršily, trh práce vykazuje stále mimořádnou odolnost, stejně jako maloobchodní prodeje... číst dál

Hlavní výhody:

Investujete do neustále se rozvíjejících společností známých po celém světě a podílíte se tak na jejich úspěchu.

Fond řídí naši odborníci, kteří sledují vývoj na trzích za vás a investují podle aktuální situace…číst dál

 • Výnos v měně 7,17 %
 • Roční výnos v měně -

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu smíšený fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 514,94 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 17. 06. 2022
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu dividendový
Hodnota Hodnota 0,9535
Datum aktualizace Datum aktualizace 11. 08. 2022
ISIN ISIN CZ0008477155
Doporučená délka investice Doporučená délka investice 3 až 5 let
Minimální investice Minimální investice První investice 30 000 Kč, následně 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 1,5 %
Výstupní poplatek Výstupní poplatek 0 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 1,5 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Bohatství dividendový

Představujeme

Historie ukazuje, že kdo chce vydělat, měl by mít jako správný investor alespoň část portfolia v akciích. ČSOB Bohatství investuje do atraktivních společností, které udávají tempo dnešní doby. Bez internetu ani mobilu si už život neumíme ani představit (Alphabet, Apple). On-line bezpečně nakoupíme zboží (Amazon). Před nepříjemnostmi se pojistíme (Allianz, Axa). Při sportování se neobejdeme bez kvalitního vybavení (Adidas, Nike). Jako fanoušci nových technologií se těšíme na nový elektromobil Škoda Enyaq iV (Volkswagen). I v této době si můžeme jídlo vyzvednout u okénka (McDonald’s). Nejenom v době covidové jsou pohádky (Walt Disney) nejlepším kamarádem našich dětí. A za vše zaplatíme kartou (Visa, Mastercard).


Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 31.7.2022

Foto

Červenec po dlouhé době přinesl na trhy optimismus. Nová inflační data v USA naznačila možný obrat v jádrové inflaci. Vedle toho pokračoval pokles ceny ropy a také inflační očekávání se snížila. Ačkoli předstihové indikátory se dále zhoršily, trh práce vykazuje stále mimořádnou odolnost, stejně jako maloobchodní prodeje. Výsledkem byl pokles výnosů dluhopisů a růst cen rizikových aktiv.

Během července nedošlo k významným změnám v portfoliu. Optimismus pomáhal také naší strategické alokaci, dařilo se investicím do kvality, zatímco taktická pozice v ropných společnostech bránila akciovému portfoliu k ještě lepším výsledkům. Prozatím tuto taktickou alokaci neměníme, protože ji vnímáme jako zajištění proti energetické krizi.

V červenci byla výkonnost dluhopisové části velmi výrazně nadprůměrná. V souladu s globálním trendem ceny korunových dluhopisů strmě vzrostly (výnosy poklesly) a výnos desetiletého českého státního dluhopisu se tak vrátil k hodnotě 4 %. Zejména v první polovině měsíce jsme pokračovali v navyšování pozic ve střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisech a modifikovaná durace portfolia se tak přiblížila neutrální úrovni. Po prudkém růstu cen a při stále vysoké inflaci již s dalšími nákupy českých státních dluhopisů pro tuto chvíli zpomalujeme.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v červenci vzrostl o 4,5 %.

Kvartální komentář portfolio manažeraSeznamte se s pravidelným komentářem o vývoji investic od našich portfolio manažerů a analytiků.


Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory