ČSOB Akciový zodpovědný

Výkonnost fondu není zobrazena z důvodu nedostatku údajů (fond je nabízen méně než 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců).
Od 2.8.2022 budou při obhospodařování fondu aplikovány nové politiky zodpovědného investování ve skupině KBC. Bližší informace naleznete zde - Politiky zodpovědného investování ve skupině KBC. Zároveň dochází k aktualizaci prospektů a Klíčových informací, které naleznete v záložce Dokumenty.
 • Hodnota 0,8878  CZK
 • Datum aktualizace 29. 09. 2022
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu akciový fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Trhy byly většinu léta naladěny pozitivně, když lehce zhoršující se makrodata naznačovala, že by mírné ochlazení ekonomiky konečně mohlo (relativně bezbolestně) vyřešit problém inflace. Jenomže signály z Fedu, že centrální banka hodlá být v boji proti vysoké inflaci kvůli nadále silnému pracovnímu trhu nekompromisní... číst dál

Představujeme:

Využijte potenciál firem, kterým není lhostejné, jakým způsobem jejich podnikání ovlivňuje životní, či pracovní prostředí. V současné době vztah k přírodě a lidem řeší nejen ty menší regionální firmy, ale i známé celosvětové značky.…číst dál

 • Výnos v měně -11,22 %
 • Roční výnos v měně -

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu akciový fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 292,76 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 10. 05. 2022
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 0,8878
Datum aktualizace Datum aktualizace 29. 09. 2022
ISIN ISIN CZ0008477098
Doporučená délka investice Doporučená délka investice 6 a více let
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek v upisovacím období 0 %; po upisovacím období 3 %
Výstupní poplatek Výstupní poplatek 0 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 2 %
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Privátní banka
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Akciový zodpovědný

Představujeme

Využijte potenciál firem, kterým není lhostejné, jakým způsobem jejich podnikání ovlivňuje životní, či pracovní prostředí. V současné době vztah k přírodě a lidem řeší nejen ty menší regionální firmy, ale i známé celosvětové značky. Společenská odpovědnost už není prázdná fráze, ale skutečná opatření v průmyslové výrobě, zemědělství, službách, s dopady do všech oblastí lidské činnosti. S tímto fondem investujete do společností, které se řídí přísnými pravidly zodpovědného chování. Tyto společnosti např. dlouhodobě snižují energetickou náročnost výroby u sebe, či v tom pomáhají ostatním, zvyšují podíl obnovitelné energie v procesu výroby, cíleně minimalizují dopad své produkce na vodní zdroje a dbají na kvalitu pitné vody, omezují uhlíkovou stopu svého podnikání u svých výrobků a služeb, dodržují zásady ekologického zemědělství, či humánního zacházení se zvířaty a také dbají na lidská a pracovní práva, či diverzitu a bojují proti korupci.

Měsíční komentář správce fondu k 31.8.2022

Foto

Trhy byly většinu léta naladěny pozitivně, když lehce zhoršující se makrodata naznačovala, že by mírné ochlazení ekonomiky konečně mohlo (relativně bezbolestně) vyřešit problém inflace. Jenomže signály z Fedu, že centrální banka hodlá být v boji proti vysoké inflaci kvůli nadále silnému pracovnímu trhu nekompromisní, které nakonec potvrdil během svého vystoupení na sympóziu v Jackson Hole i guvernér Fedu Powell, náladu na trzích ke konci měsíce definitivně zkazily. Nepřispěl ani stále palčivější problém v podobě zhoršující se energetické krize v Evropě.

Během srpna jsem využil oživení v polovodičovém sektoru a uprodal akcie Micron Technology. Výsledky firem z polovodičového spektra zaostaly za očekáváním a navzdory dlouhodobě pozitivnímu výhledu zůstává krátkodobý pohled negativní. Na druhou stranu jsem navýšil pozici v rakouském producentovi netkaných vláken Lenzing. Cena akcií této společnosti a symbolu udržitelnosti v oděvním průmyslu klesla na zajímavé hodnoty, které nereflektují rostoucí popularitu jejích textilních řešení.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v srpnu klesl o 4,6 %.


Nejvýznamnější tituly v portfoliu fondu (k 31.08.2022)

KBC Equity Fund SRI North America -ISB9,14 %
MICROSOFT CORP3,79 %
NOVO NORDISK A/S-B2,98 %
ASML HOLDING NV2,78 %
HOME DEPOT INC2,71 %
VISA INC-CLASS A SHARES2,63 %
DIAGEO PLC2,5 %
NORSK HYDRO ASA2,41 %
SCHNEIDER ELECTRIC SE2,41 %
MORGAN STANLEY2,37 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 31.08.2022)

Akcie100 %
Dluhopisy0 %
Depozita a peněžní trh0 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Složka Depozita a peněžní trh zahrnuje také dluhopisy se splatností do 1 roku.

Sektorové rozdělení:

Informační technologie20,14%
Zdravotní péče14,52%
Zboží dlouhodobé spotřeby13,53%
Materiály13,05%
Finance10,99%
Průmysl8,2%
Zboží běžné spotřeby7,13%
Nespecifikováno7,09%
Komunikační služby3,01%
Realitní společnosti1,37%

Regionální rozdělení:

USA56,02%
Švýcarsko8,22%
Francie6,36%
Rakousko5,46%
Spojené království5,12%
Dánsko4,69%
Německo4,64%
Nizozemsko3,78%
Norsko2,48%
Belgie1,89%

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory