ČSOB Bohatství

ČSOB Bohatství

Dobrá volba. Fond ČSOB Bohatství patří mezi nejoblíbenější, 70 % investorů vloží peníze právě do tohoto fondu a lze zřídit online.
TIP: Víte, že na nové stránce Jak investovat najdete pěkně pohromadě důležité informace o investování i aktuální komentáře k dění na trzích?
 • Hodnota 2,3516  CZK
 • Datum aktualizace 24. 05. 2022
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu smíšený fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Duben byl podobně jako březen ve znamení zvýšené volatility. Na pozadí války na Ukrajině a evropského váhání kolem nákupů surovin z Ruska přitáhla v dubnu pozornost také čistě ekonomická témata... číst dál

Struktura portfolia podle typu aktiv

 • Akcie 38 %
 • Dluhopisy 58 %
 • Depozita a peněžní trh 4 %
 • Realitní investice 0 %
 • Alternativní investice 0 %
 • Výnos v měně 76,96 %
 • Roční výnos v měně 3,11 %

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu -2,86 -5,75 -9,87 -7,32 1,84 2,00 1,88 1,87 1,32 3,73
V CZK -2,86 -5,75 -9,87 -7,32 1,84 2,00 1,88 1,87 1,32 3,73

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí. Minulá výkonnost není zárukou budoucích výnosů. Ve výpočtu je zohledněna reinvestice dividendy.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu smíšený fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 34150,75 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 15. 10. 2000
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 2,3516
Datum aktualizace Datum aktualizace 24. 05. 2022
ISIN ISIN 770000002244
Doporučená délka investice Doporučená délka investice 3 až 5 let
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 1,5 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 1,5 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra, Česká pošta
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Bohatství

Představujeme

Historie ukazuje, že kdo chce vydělat, měl by mít jako správný investor alespoň část portfolia v akciích. ČSOB Bohatství investuje do atraktivních společností, které udávají tempo dnešní doby. Bez internetu ani mobilu si už život neumíme ani představit (Alphabet, Apple). On-line bezpečně nakoupíme zboží (Amazon). Před nepříjemnostmi se pojistíme (Allianz, Axa). Při sportování se neobejdeme bez kvalitního vybavení (Adidas, Nike). Jako fanoušci nových technologií se těšíme na nový elektromobil Škoda Enyaq iV (Volkswagen). I v této době si můžeme jídlo vyzvednout u okénka (McDonald’s). Nejenom v době covidové jsou pohádky (Walt Disney) nejlepším kamarádem našich dětí. A za vše zaplatíme kartou (Visa, Mastercard).


Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 30.4.2022

Foto

Duben byl podobně jako březen ve znamení zvýšené volatility. Na pozadí války na Ukrajině a evropského váhání kolem nákupů surovin z Ruska přitáhla v dubnu pozornost také čistě ekonomická témata. Obavy z rizika stagflace v kombinaci s přísnější měnovou politikou centrálních bank převážily nad velmi slušnými firemními výsledky, což dopadalo negativně jak na ceny dluhopisů, tak akcií. K náladě nepřidalo také znovuzavedení striktních koronavirových opatření v Číně, které by mohly opětovně zhoršit situaci v napjatých dodavatelských řetězcích, jež se konečně začala v poslední době mírně uvolňovat.

Na krizové události jsme v akciové části portfolia reagovali již během března a koncem února, a v dubnu proto byla naše aktivita nižší. Především jsme využívali tržní poklesy k dokupování atraktivních společností zejména v technologickém sektoru. Největší nákupy se týkaly Alphabetu, Microsoftu a ASML Holding.

Duben byl pro dluhopisové investice dalším nepříznivým měsícem, když trvaly obavy investorů z vysoké inflace, resp. ze zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami. Tento trend zasáhl většinu segmentů dluhopisového trhu, včetně státních dluhopisů nejen českých, ale také např. amerických či německých. Česká národní banka na svém zasedání v úvodu května pravděpodobně opět zvýší úrokové sazby a ani tentokrát se nemusí jednat o poslední krok tímto směrem. Výnos desetiletého českého státního dluhopisu v dubnu pokračoval v růstu (cena poklesla) a dostal se na úrovně okolo 4,2 %. Ztráty v rámci dluhopisové části portfolia byly výrazně limitovány díky nižší duraci, kterou vzhledem k výhledu na další zvýšení sazeb ze strany ČNB držíme i nadále.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v dubnu klesl o 3,3 %.

Kvartální komentář portfolio manažeraSeznamte se s pravidelným komentářem o vývoji investic od našich portfolio manažerů a analytiků.


Nejvýznamnější přímé akciové tituly v portfoliu fondu (k 29.04.2022)

APPLE INC1,64 %
MICROSOFT CORP1,38 %
ALPHABET INC-CL C1,21 %
HOME DEPOT INC1,1 %
AMAZON.COM INC1,09 %
NOVO NORDISK A/S-B1 %
JPMORGAN CHASE & CO0,99 %
VISA INC-CLASS A SHARES0,95 %
SHELL PLC0,95 %
DIAGEO PLC0,94 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 29.04.2022)

Akcie38 %
Dluhopisy58 %
Depozita a peněžní trh4 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Složka Depozita a peněžní trh zahrnuje také dluhopisy se splatností do 1 roku.

Sektorové rozdělení akciové části:

Informační technologie26,98%
Zboží dlouhodobé spotřeby15,58%
Zdravotní péče13,47%
Zboží běžné spotřeby8,97%
Finance8,74%
Komunikační služby7,84%
Průmysl7,84%
Těžba ropy a zemního plynu5,52%
Materiály5,07%
Realitní společnosti0%

Regionální rozdělení akciové části:

USA65%
Evropa32%
Ostatní3%

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory