ČSOB Bohatství

ČSOB Bohatství

 • Hodnota 2,3156  CZK
 • Datum aktualizace 05. 12. 2019
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu smíšený fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Říjen byl pro většinu akciových trhů úspěšným měsícem díky příměří v obchodním konfliktu mezi USA a Čínou... číst dál

Struktura portfolia podle typu aktiv

 • Akcie 37,8 %
 • Dluhopisy 51,3 %
 • Depozita a peněžní trh 10,9 %
 • Realitní investice 0 %
 • Alternativní investice 0 %
 • Výnos v měně 74,25 %
 • Roční výnos v měně 3,49 %

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu 0,43 1,29 4,37 8,06 3,53 3,96 2,38 2,05 4,05 3,97
V CZK 0,43 1,29 4,37 8,06 3,53 3,96 2,38 2,05 4,05 3,97

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu smíšený fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 17879,40 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 15. 10. 2000
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 2,3156
Datum aktualizace Datum aktualizace 05. 12. 2019
ISIN ISIN 770000002244
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 1,5 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 1,5 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra, Česká pošta
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Bohatství

Představujeme

Internet a mobilní komunikace se prolínají naším životem, informace vyhledáváme na Googlu (Alphabet), nezřídka na telefonech s jablkem (Apple). Mileniáni komunikují přes sociální sítě (Facebook) a denně sledují nebo také vytvářejí videa na YouTube (Alphabet). On-line nenakupujeme už jen zboží v e-shopech (Amazon), ale dokážeme si zorganizovat i celou dovolenou včetně zapůjčení auta na Booking.com a Rentalcars.com (Priceline Group). Na naši dovolenou letíme Airbusem či Boeingem a před cestovními nepříjemnostmi se pojistíme (Allianz, Axa). Pánové sní o svém prvním BMW či Mercedesu (Daimler), dámy o kabelce Louis Vuitton (LVMH). Snad v každé koupelně mají místo kosmetické přípravky Johnson & Johnson, L'Oréal nebo Estée Lauder. Horké dny si zpříjemníme zmrzlinou Magnum (Unilever) nebo se osvěžíme nejpopulárnějším nealkoholickým nápojem Coca-Colou. Ať už nakupujeme na internetu, nebo v kamenném obchodě, za vše nakonec zaplatíme kartou Visa nebo MasterCard.


Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 31.10.2019

Foto

Říjen byl pro většinu akciových trhů úspěšným měsícem díky příměří v obchodním konfliktu mezi USA a Čínou a příslibu alespoň rámcové dohody. Index MSCI World si připsal 2,5 % (v USD). Americké indexy taktéž pokračovaly v růstu z předchozího měsíce, nejúspěšnější byl technologicky zaměřený Nasdaq. Z eurozóny patřily mezi nejúspěšnější německé akcie, které jsou na vývoj v obchodních válkách relativně nejcitlivější. Nová dohoda mezi Británií a EU bez irské pojistky zvedla naděje na odchod Británie s dohodou. Ačkoli nedošlo k jejímu formálnímu schválení britským parlamentem, libra posun ve vyjednávání ocenila posílením o téměř 3 % k euru.

Pozitivního sentimentu v evropském bankovním sektoru jsem využil k dalšímu snížení pozice ve francouzské BNP Paribas, na druhou stranu jsem přikoupil pojišťovnu Axa a bankovní skupinu Erste, jejíž cena zaostávala za obecným vývojem v západní Evropě. Menší investice jsem provedl také v české Monetě a Komerční bance, jejichž ceny se výrazně propadly bez bližších informací, tj. téměř bezdůvodně. Další investice probíhaly napříč již známými tématy a sektory, například do Alphabetu, Anheuser-Busch nebo ConocoPhillips. Nově jsem zařadil do portfolia výrobce zařízení na tvorbu čipů, americký Lam Research.

V říjnu byla situace na dluhopisových trzích poměrně poklidná a výkonnost dluhopisové části fondu tak byla neutrální. Americká centrální banka v říjnu podle očekávání investorů opět snížila svou oficiální úrokovou sazbu, na což ovšem ceny dluhopisů nijak výrazně nereagovaly. Výnosy českých státních dluhopisů byly rovněž stabilní a výnos desetiletého českého státního dluhopisu se pohyboval okolo úrovně 1,4 %. V listopadu bude zasedat Česká národní banka a ve světle slabého hospodářského růstu v Evropě očekávám ponechání oficiální úrokové sazby na hodnotě 2 %. Při silně invertovaném tvaru výnosové křivky nadále preferuji krátkodobější dluhové instrumenty.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v říjnu vzrostl o 0,7 %. Od začátku roku fond dosáhl zisku 10,4 %.


Nejvýznamnější akciové tituly v portfoliu fondu (k 31.10.2019)

FU S&P500 EMIN DEC 193,99 %
MICROSOFT CORP1,3 %
VISA INC-CLASS A SHARES1,03 %
ALPHABET INC-CL C1,02 %
ROYAL DUTCH SHELL A (AMS)0,94 %
BOOKING HOLDINGS INC0,83 %
RIO TINTO PLC (NOM)0,81 %
ERSTE OEST SPAR(VIE)0,75 %
J.P. MORGAN CHASE &0,68 %
AMAZON COMM. INC.0,65 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 31.10.2019)

Akcie37,8 %
Dluhopisy51,3 %
Depozita a peněžní trh10,9 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory