ČSOB Bohatství

ČSOB Bohatství

 • Hodnota 2,2714  CZK
 • Datum aktualizace 22. 08. 2019
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu smíšený fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Světové akcie v červenci vzhledem k absenci silnějších růstových stimulů vzrostly jen mírně. V rámci vyspělých trhů se dařilo nejlépe... číst dál

Struktura portfolia podle typu aktiv

 • Akcie 38,9 %
 • Dluhopisy 54,2 %
 • Depozita a peněžní trh 6,9 %
 • Realitní investice 0 %
 • Alternativní investice 0 %
 • Výnos v měně 70,92 %
 • Roční výnos v měně 3,43 %

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu -0,64 2,50 4,22 3,60 3,30 3,31 2,37 3,26 4,08 3,95
V CZK -0,64 2,50 4,22 3,60 3,30 3,31 2,37 3,26 4,08 3,95

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu smíšený fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 15425,73 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 15. 10. 2000
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 2,2714
Datum aktualizace Datum aktualizace 22. 08. 2019
ISIN ISIN 770000002244
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 1,5 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 1,5 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra, Česká pošta
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Bohatství

Představujeme

Internet a mobilní komunikace se prolínají naším životem, informace vyhledáváme na Googlu (Alphabet), nezřídka na telefonech s jablkem (Apple). Mileniáni komunikují přes sociální sítě (Facebook) a denně sledují nebo také vytvářejí videa na YouTube (Alphabet). On-line nenakupujeme už jen zboží v e-shopech (Amazon), ale dokážeme si zorganizovat i celou dovolenou včetně zapůjčení auta na Booking.com a Rentalcars.com (Priceline Group). Na naši dovolenou letíme Airbusem či Boeingem a před cestovními nepříjemnostmi se pojistíme (Allianz, Axa). Pánové sní o svém prvním BMW či Mercedesu (Daimler), dámy o kabelce Louis Vuitton (LVMH). Snad v každé koupelně mají místo kosmetické přípravky Johnson & Johnson, L'Oréal nebo Estée Lauder. Horké dny si zpříjemníme zmrzlinou Magnum (Unilever) nebo se osvěžíme nejpopulárnějším nealkoholickým nápojem Coca-Colou. Ať už nakupujeme na internetu, nebo v kamenném obchodě, za vše nakonec zaplatíme kartou Visa nebo MasterCard.


Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 31.7.2019

Foto

Světové akcie v červenci vzhledem k absenci silnějších růstových stimulů vzrostly jen mírně. V rámci vyspělých trhů se dařilo nejlépe americkým indexům, které během července opět mírně posunuly svá historická maxima. Poděkovat mohou probíhající velmi slušné výsledkové sezóně a stále velmi slušně rostoucímu HDP. Slabší byla výkonnost akcií na trzích eurozóny, které poklesly. Na vině jsou zhoršující se předstihové indikátory napříč Evropou a především zvolení Borise Johnsona premiérem Spojeného království, který se netají touhou po rezolutní odluce Británie od EU (tzv. tvrdý Brexit).

V červenci jsem provedl několik významných změn v portfoliu. Zrealizoval jsem tučné zisky v Microsoftu a snížil jeho váhu v portfoliu. Microsoft patří stále k preferovaným akciím, aktivní riziko jsem se však kvůli vysokému ocenění rozhodl v jeho případě snížit na polovinu. Prodal jsem také téměř celou pozici akcií sociální sítě Facebook, jejíž cena se přiblížila k maximům navzdory různým skandálům a pokutám kvůli dodržování soukromí. Obávám se také, že vývoj ceny neodpovídá hrozícímu riziku v podobě vládních regulací. Na druhou stranu jsem přikoupil akcie McDonald’s, který dokazuje, že se umí přizpůsobit novým trendům a že dokáže přilákat také mladou generaci citlivou na zdravý životní styl.

Červenec byl pro dluhopisové investory dalším příznivým měsícem. Dluhopisy byly poptávány zejména díky očekávání snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou, ke kterému také v závěru měsíce došlo. Podobný trend trval v červenci také v Evropě, kde se od centrální banky v příštích měsících očekává podpora trhu ve formě nových nákupů dluhopisů. Výnos desetiletého německého státního dluhopisu se tak dostal hlouběji pod nulu, a to až k hodnotám okolo -0,5 %. Investoři poptávali také české státní dluhopisy a výnos desetiletého českého státního dluhopisu tak poklesl na 1,2 %. V Česku v příštích měsících očekávám stabilitu oficiální úrokové sazby na hodnotě 2,00 % a při silně invertovaném tvaru výnosové křivky preferuji krátkodobé dluhové instrumenty.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v červenci vzrostl o 1,1 %. Od začátku roku fond dosáhl zisku 9,7 %.


Nejvýznamnější akciové tituly v portfoliu fondu (k 31.07.2019)

MICROSOFT CORP1,35 %
VISA INC-CLASS A SHARES1,08 %
ROYAL DUTCH SHELL A (AMS)1 %
ALPHABET INC-CL C0,91 %
BOOKING HOLDINGS INC0,88 %
RIO TINTO PLC (NOM)0,84 %
J.P. MORGAN CHASE &0,73 %
AMAZON COMM. INC.0,72 %
ERSTE OEST SPAR(VIE)0,67 %
BANK OF AMERICA0,66 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 31.07.2019)

Akcie38,9 %
Dluhopisy54,2 %
Depozita a peněžní trh6,9 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory