ČSOB Bohatství

ČSOB Bohatství

Dobrá volba. Fond ČSOB Bohatství patří mezi neoblíbenější, 70 % investorů vloží peníze právě do tohoto fondu a lze zřídit online.
 • Hodnota 2,5370  CZK
 • Datum aktualizace 21. 04. 2021
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu smíšený fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

I přes další významný nárůst delších dluhopisových výnosů, který favorizuje bezpečnější aktiva, dokázal index světových akcií MSCI World All Countries v březnu zhodnotit o 2,7 %. Prostředí rostoucích dluhopisových výnosů nepřeje rychle rostoucím společnostem... číst dál

Struktura portfolia podle typu aktiv

 • Akcie 44 %
 • Dluhopisy 49,5 %
 • Depozita a peněžní trh 6,5 %
 • Realitní investice 0 %
 • Alternativní investice 0 %
 • Výnos v měně 90,91 %
 • Roční výnos v měně 3,75 %

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu 2,02 2,03 6,93 16,72 6,50 5,51 4,71 4,20 4,20 4,17
V CZK 2,02 2,03 6,93 16,72 6,50 5,51 4,71 4,20 4,20 4,17

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu smíšený fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 29985,90 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 15. 10. 2000
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 2,5370
Datum aktualizace Datum aktualizace 21. 04. 2021
ISIN ISIN 770000002244
Doporučená délka investice Doporučená délka investice 3 až 5 let
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 1,5 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 1,5 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra, Česká pošta
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Bohatství

Představujeme

Historie ukazuje, že kdo chce vydělat, měl by mít jako správný investor alespoň část portfolia v akciích. ČSOB Bohatství investuje do atraktivních společností, které udávají tempo dnešní doby. Bez internetu ani mobilu si už život neumíme ani představit (Alphabet, Apple). On-line bezpečně nakoupíme zboží (Amazon). Před nepříjemnostmi se pojistíme (Allianz, Axa). Při sportování se neobejdeme bez kvalitního vybavení (Adidas, Nike). Jako fanoušci nových technologií se těšíme na nový elektromobil Škoda Enyaq iV (Volkswagen). I v této době si můžeme jídlo vyzvednout u okénka (McDonald’s). Nejenom v době covidové jsou pohádky (Walt Disney) nejlepším kamarádem našich dětí. A za vše zaplatíme kartou (Visa, Mastercard).


Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 31.3.2021

Foto

I přes další významný nárůst delších dluhopisových výnosů, který favorizuje bezpečnější aktiva, dokázal index světových akcií MSCI World All Countries v březnu zhodnotit o 2,7 %. Prostředí rostoucích dluhopisových výnosů nepřeje rychle rostoucím společnostem, často z technologického sektoru, které v březnu zaostaly. Na evropských trzích, kde jsou technologie zastoupeny jen minimálně, se díky pokračující sektorové rotaci trhům naopak velmi dařilo. Nejhorší výkonnost nabídly rozvíjející se trhy, které s rostoucí atraktivitou výnosů ve vyspělých regionech nedokázaly čelit odlivu kapitálu a lehce poklesly.

V březnu jsem prodal poblíž historických maxim další část Booking Holdings. Myslím si, že trh lehce ignoruje vážnost nových mutací koronaviru a tím slabší turistickou sezónu také v letošním roce. Na druhou stranu jsem dále přikupoval akcie Volkswagenu, trh začíná oceňovat změnu ve strategii firmy a navzdory enormnímu růstu ceny za poslední měsíc, není tato společnost vůbec drahá. Také se podařilo využít nesrovnalosti na trhu, kdy běžná akcie Volkswagenu díky aktivitám retailových investorů najednou stála výrazně více než její preferenční akcie. Dražší z obou jsem prodal ve prospěch levnější a za stejný objem prostředků jsem získal větší podíl. Pro výraznější rozdíl v ceně totiž není fundamentální důvod.

V březnu pokračoval trend růstu výnosů (poklesu cen) českých státních dluhopisů a výnos desetiletého českého státního dluhopisu se dostal na úroveň 1,9 %. Negativní vliv tohoto vývoje na výkonnost dluhopisové části portfolia byl ovšem tlumen kratší modifikovanou durací, včetně zvýšeného podílu hotovostních nástrojů. Významnou část portfolia také tvoří dluhopisy s variabilním kupónem, na které má růst tržních výnosů jen velmi omezený vliv. Větší část růstu výnosů na českém dluhopisovém trhu máme pro letošní rok již pravděpodobně za sebou, nicméně s nákupy dlouhodobějších dluhopisů jsem stále opatrný.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v březnu vzrostl o 1,1 %.


Nejvýznamnější přímé akciové tituly v portfoliu fondu (k 31.03.2021)

MICROSOFT CORP1,93 %
APPLE INC1,77 %
ALPHABET INC-CL C1,61 %
JPMORGAN CHASE & CO1,37 %
AMAZON.COM INC1,24 %
WALT DISNEY CO/THE1,2 %
MICRON TECHNOLOGY INC1,16 %
RIO TINTO PLC1,14 %
VOLKSWAGEN AG-PREF1,12 %
NOVO NORDISK A/S-B1,11 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 31.03.2021)

Akcie44 %
Dluhopisy49,5 %
Depozita a peněžní trh6,5 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Složka Depozita a peněžní trh zahrnuje také dluhopisy se splatností do 1 roku.

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory