ČSOB Bohatství

ČSOB Bohatství

Dobrá volba. Fond ČSOB Bohatství patří mezi neoblíbenější, 70 % investorů vloží peníze právě do tohoto fondu a lze zřídit online.
 • Hodnota 2,3256  CZK
 • Datum aktualizace 02. 07. 2020
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu smíšený fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Index světových akcií MSCI World All Countries v květnu vyrostl o 4,4 % (v USD), nadprůměrně se dařilo americkým akciím a především technologickému sektoru... číst dál

Struktura portfolia podle typu aktiv

 • Akcie 37,8 %
 • Dluhopisy 51,3 %
 • Depozita a peněžní trh 10,9 %
 • Realitní investice 0 %
 • Alternativní investice 0 %
 • Výnos v měně 75,00 %
 • Roční výnos v měně 3,40 %

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu 1,18 10,38 -0,76 2,16 3,72 3,03 3,34 1,97 4,04 3,91
V CZK 1,18 10,38 -0,76 2,16 3,72 3,03 3,34 1,97 4,04 3,91

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu smíšený fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 20034,29 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 15. 10. 2000
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 2,3256
Datum aktualizace Datum aktualizace 02. 07. 2020
ISIN ISIN 770000002244
Doporučená délka investice Doporučená délka investice 3 až 5 let
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 1,5 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 1,5 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra, Česká pošta
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Bohatství

Představujeme

Historie ukazuje, že kdo chce vydělat, měl by mít jako správný investor alespoň část portfolia v akciích. ČSOB Bohatství investuje do atraktivních společností, které udávají tempo dnešní doby. Internet a mobilní komunikace se prolínají naším životem (Alphabet, Apple). On-line nakoupíme zboží i dovolenou (Amazon, Booking). Před cestovními nepříjemnostmi se pojistíme (Allianz, Axa). V každé koupelně mají místo kosmetické přípravky (L‘Oréal nebo Estée Lauder). Horké dny si zpříjemníme zmrzlinou Magnum (Unilever) nebo se osvěžíme nejpopulárnějším nealkoholickým nápojem (Coca-Cola). Za vše zaplatíme kartou (Visa, MasterCard).


Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 31.5.2020

Foto

Index světových akcií MSCI World All Countries v květnu vyrostl o 4,4 % (v USD), nadprůměrně se dařilo americkým akciím a především technologickému sektoru, optimismus převládal ale také na evropských trzích, kde výkonnost táhlo zejména Německo. Od poloviny března akciové trhy prakticky nepřetržitě rostly a posilovala i další riziková aktiva. Při zvážení aktuálního stavu ekonomik v USA a v Evropě, eskalace napětí mezi USA a Čínou a mimo jiné i nedořešeného brexitu je euforická nálada na trzích s rizikovými aktivy až s podivem. Díky akcím centrálních bank a rozsáhlým vládním balíčkům je však peněz v ekonomice spousta a investičních alternativ při stále nízkých úrokových sazbách nedostatek. Investoři tak kupují to, co se aktuálně zdá ve srovnání s předpandemickými cenovými úrovněmi levné – akcie. Další růst akcií by však měl být doprovázen viditelným zlepšením fundamentů, bez kterého si lze další hromadění akciových zisků jen těžko představit.

V květnu jsem dále navyšoval podíl technologického sektoru, přikoupil jsem akcie firem Apple a Lam Research, producenta zařízení na výrobu čipů. Ze sektoru komunikačních služeb jsem opět nakupoval švédský Ericsson, kterému se daří získávat další zakázky na budování 5G sítí v Evropě. Počáteční otálení trhu v segmentu spotřebního zboží a služeb jsem využil k dalším investicím do sportovního gigantu Adidas a on-line zprostředkovateli ubytování Booking Holdings. Obě společnosti patří do světa kvalitních a dobře řízených firem, navzdory krátkodobému výpadku tržeb.

Hlavní květnovou událostí bylo pro český dluhopisový trh snížení oficiální úrokové sazby Českou národní bankou na úroveň 0,25 %. Toto snížení bylo o něco výraznější než očekávání analytiků a mělo za následek další pokles výnosů (růst cen) českých státních dluhopisů. Výnos desetiletého českého státního dluhopisu poklesl až na úrovně okolo 0,8 %. Z tohoto vývoje profitovala také dluhopisová část portfolia, přičemž právě podíl dlouhodobých dluhopisů jsem v dubnu navyšoval. Při všeobecném optimismu na finančních trzích se velmi dobře dařilo také rizikovějším segmentům dluhopisového trhu, jako jsou korporátní dluhopisy či dluhopisy z rozvíjejících se zemí.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v květnu vzrostl o 2,6 %.


Nejvýznamnější přímé akciové tituly v portfoliu fondu (k 31.05.2020)

MICROSOFT CORP1,65 %
APPLE INC1,32 %
ALPHABET INC-CL C1,27 %
VISA INC-CLASS A SHARES1,16 %
AMAZON COMM. INC.0,97 %
NOVO NORDISK A/S `B`0,97 %
RIO TINTO PLC (NOM)0,95 %
S&P GLOBAL INC0,93 %
BOOKING HOLDINGS INC0,89 %
MICRON TECHNOLOGY0,85 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 31.05.2020)

Akcie37,8 %
Dluhopisy51,3 %
Depozita a peněžní trh10,9 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory