ČSOB Bohatství

ČSOB Bohatství

Dobrá volba. Fond ČSOB Bohatství patří mezi nejoblíbenější, 70 % investorů vloží peníze právě do tohoto fondu a lze zřídit online.
 • Hodnota 2,5779  CZK
 • Datum aktualizace 21. 10. 2021
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu smíšený fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Září znamenalo pro akcie zakolísání, index světových akcií MSCI World All Countries ztratil 4,1 %. Mezi hlavní důvody nervozity patřily obavy z inflace vyvolané raketovým růstem cen komodit, který by mohl ohrozit ekonomické oživení a vyvolat ve světové ekonomice stagflaci... číst dál

Struktura portfolia podle typu aktiv

 • Akcie 40,3 %
 • Dluhopisy 55,7 %
 • Depozita a peněžní trh 4 %
 • Realitní investice 0 %
 • Alternativní investice 0 %
 • Výnos v měně 93,99 %
 • Roční výnos v měně 3,74 %

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu 0,38 -0,72 1,61 8,74 6,27 6,13 4,60 4,50 4,24 4,76
V CZK 0,38 -0,72 1,61 8,74 6,27 6,13 4,60 4,50 4,24 4,76

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu smíšený fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 34806,28 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 15. 10. 2000
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 2,5779
Datum aktualizace Datum aktualizace 21. 10. 2021
ISIN ISIN 770000002244
Doporučená délka investice Doporučená délka investice 3 až 5 let
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 1,5 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 1,5 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra, Česká pošta
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Bohatství

Představujeme

Historie ukazuje, že kdo chce vydělat, měl by mít jako správný investor alespoň část portfolia v akciích. ČSOB Bohatství investuje do atraktivních společností, které udávají tempo dnešní doby. Bez internetu ani mobilu si už život neumíme ani představit (Alphabet, Apple). On-line bezpečně nakoupíme zboží (Amazon). Před nepříjemnostmi se pojistíme (Allianz, Axa). Při sportování se neobejdeme bez kvalitního vybavení (Adidas, Nike). Jako fanoušci nových technologií se těšíme na nový elektromobil Škoda Enyaq iV (Volkswagen). I v této době si můžeme jídlo vyzvednout u okénka (McDonald’s). Nejenom v době covidové jsou pohádky (Walt Disney) nejlepším kamarádem našich dětí. A za vše zaplatíme kartou (Visa, Mastercard).


Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 30.9.2021

Foto

Září znamenalo pro akcie zakolísání, index světových akcií MSCI World All Countries ztratil 4,1 %. Mezi hlavní důvody nervozity patřily obavy z inflace vyvolané raketovým růstem cen komodit, který by mohl ohrozit ekonomické oživení a vyvolat ve světové ekonomice stagflaci. Vzestup inflačních očekávání doprovázel růst dluhopisových výnosů, který svědčil námi preferovanému sektoru financí.

V polovině září jsme zrealizovali část letošních zisků a ve dvou krocích snížili podíl akcií na neutrální úroveň. Akciím stále věříme, ale narůstající rizika nás krátkodobě nutí k mírné obezřetnosti. Na druhou stranu do portfolia přibyly dvě nové investice. Pokračující digitalizace bude nahrávat společnosti Salesforce, která se zabývá řízením vztahů se zákazníky a firmám nabízí velmi užitečnou platformu pro jejich správu. Druhým přírůstkem je švýcarská společnost Sika, která dodává materiály pro stavební výrobu. Dohromady s francouzskou firmou Saint-Gobain vytváří v portfoliu „renovační příběh“. Předpokládáme, že vysoké ceny nemovitostí spolu se značným průměrným stářím domů a bytů v Evropě a USA povedou k sílícímu tlaku na renovace a zájem o nové nemovitosti mimo centra měst.

V září na dluhopisové trhy dolehly obnovené obavy z inflace a výnosy na většině světových dluhopisových trhů tak měly tendenci růst (ceny dluhopisů klesaly). K tomuto trendu se připojily také české státní dluhopisy a výnos desetiletého dluhopisu se dostal přes úroveň 2 %. V závěru měsíce Česká národní banka v reakci na vyšší inflační čísla zvýšila svou klíčovou repo sazbu o 0,75 procentního bodu na úroveň 1,50 %. Zvýšení sazeb bylo všeobecně očekáváno, nicméně takto razantní postup byl pro trh překvapením, který se promítl do výraznějších pohybů na českých dluhopisech. Nepříznivý vývoj byl v rámci portfolia sice tlumen jeho kratší durací, nicméně i tak byla výkonnost dluhopisové části portfolia v září negativní. Vzhledem k vyhlídkám na další zvyšování sazeb ze strany ČNB udržujeme duraci na podvážené úrovni.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v září poklesl o 2 %. Od začátku roku fond zhodnotil prostředky zhruba o 4 %.


Nejvýznamnější přímé akciové tituly v portfoliu fondu (k 30.09.2021)

MICROSOFT CORP1,89 %
APPLE INC1,88 %
ALPHABET INC-CL C1,63 %
JPMORGAN CHASE & CO1,54 %
NOVO NORDISK A/S-B1,35 %
AMAZON.COM INC1,33 %
WALT DISNEY CO/THE1,31 %
S&P GLOBAL INC1,11 %
QUALCOMM INC1,04 %
MICRON TECHNOLOGY INC1 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 30.09.2021)

Akcie40,3 %
Dluhopisy55,7 %
Depozita a peněžní trh4 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Složka Depozita a peněžní trh zahrnuje také dluhopisy se splatností do 1 roku.

Sektorové rozdělení akciové části:

Informační technologie27,61%
Zboží dlouhodobé spotřeby17,97%
Finance16,04%
Zdravotní péče11,62%
Komunikační služby10,69%
Zboží běžné spotřeby5,66%
Průmysl5,1%
Materiály3,13%
Těžba ropy a zemního plynu2,2%
Síťová odvětví0%

Regionální rozdělení akciové části:

USA66%
Evropa30,5%
Ostatní3,5%

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory