ČSOB Akciový

ČSOB Akciový

Ke dni 23.11.2015 došlo ke změně názvu fondu ČSOB akciový mix na ČSOB Akciový.
 • Hodnota 1,2191  CZK
 • Datum aktualizace 02. 07. 2020
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu akciový fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Index světových akcií MSCI World All Countries v květnu vyrostl o 4,4 % (v USD), nadprůměrně se dařilo americkým akciím a především technologickému sektoru... číst dál

Struktura portfolia podle regionů

 • USA 68 %
 • Evropa 25 %
 • Česká republika 3,5 %
 • Ostatní 1,5 %
 • Výnos v měně 97,01 %
 • Roční výnos v měně 4,09 %

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu 2,96 23,84 -6,19 0,74 5,68 4,75 6,49 3,54 5,65 6,90
V CZK 2,96 23,84 -6,19 0,74 5,68 4,75 6,49 3,54 5,65 6,90

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu akciový fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 3051,49 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 14. 10. 1999
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 1,2191
Datum aktualizace Datum aktualizace 02. 07. 2020
ISIN ISIN 770000001170
Doporučená délka investice Doporučená délka investice 6 a více let
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelný od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 3 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 2 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Akciový

Představujeme


ČSOB Akciový (dříve ČSOB akciový mix) je největším akciovým fondem z hlediska investovaných finančních prostředků v rámci skupiny ČSOB. Zvítězit nad inflací bez akcií je ve světě investic téměř nemožné. Pokud tedy chcete do svého portfolia akcie zařadit, měl by fond ČSOB Akciový být vaší první volbou. Fond je totiž vhodným základním pilířem akciové části každého portfolia. Záleží tedy jen na vašem investičním profilu, jaký podíl fondu budete v portfoliu mít.

Společnosti, do kterých ČSOB Akciový investuje, znají lidé po celém světě stejně jako vy. Aniž si to uvědomujete, denně používáte desítky jejich výrobků či služeb: ráno hygienické prostředky a kosmetiku, v průběhu dne oblečení či módní doplňky, dopravní prostředky, v pracovní době elektroniku a informační technologie, po práci zakoupené zboží a zároveň bankovní služby. Přes sociální sítě si s přáteli na večer domluvíte posezení v restauraci, kde společně sledujete sportovní utkání. Každou minutu vašeho dne tak narážíte na společnosti, které skrze fond ČSOB Akciový můžete vlastnit, a denně můžete usínat s pocitem, že jste udělali něco pro sebe.

ČSOB Akciový vám umožní vlastnit podíly ve světoznámých společnostech jako například Apple, Nestlé, Shell, LVMH, Visa a mnoho dalších.
Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 31.5.2020

Foto

Index světových akcií MSCI World All Countries v květnu vyrostl o 4,4 % (v USD), nadprůměrně se dařilo americkým akciím a především technologickému sektoru, optimismus převládal ale také na evropských trzích, kde výkonnost táhlo zejména Německo. Od poloviny března akciové trhy prakticky nepřetržitě rostly a posilovala i další riziková aktiva. Při zvážení aktuálního stavu ekonomik v USA a v Evropě, eskalace napětí mezi USA a Čínou a mimo jiné i nedořešeného brexitu je euforická nálada na trzích s rizikovými aktivy až s podivem. Díky akcím centrálních bank a rozsáhlým vládním balíčkům je však peněz v ekonomice spousta a investičních alternativ při stále nízkých úrokových sazbách nedostatek. Investoři tak kupují to, co se aktuálně zdá ve srovnání s předpandemickými cenovými úrovněmi levné – akcie. Další růst akcií by však měl být doprovázen viditelným zlepšením fundamentů, bez kterého si lze další hromadění akciových zisků jen těžko představit.

V květnu jsem dále navyšoval podíl technologického sektoru, přikoupil jsem akcie firem Apple a Microsoft. Ze sektoru komunikačních služeb jsem opět nakupoval švédský Ericsson, kterému se daří získávat další zakázky na budování 5G sítí v Evropě. Počáteční otálení trhu v segmentu spotřebního zboží a služeb jsem využil k dalším investicím do sportovního gigantu Adidas a on-line zprostředkovatele ubytování Booking Holdings. Obě společnosti patří do světa kvalitních a dobře řízených firem, navzdory krátkodobému výpadku tržeb.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v květnu vzrostl o 4,3 %.


Nejvýznamnější tituly v portfoliu fondu (k 31.05.2020)

MICROSOFT CORP4,61 %
APPLE INC3,86 %
ALPHABET INC-CL C3,22 %
VISA INC-CLASS A SHARES2,88 %
AMAZON COMM. INC.2,86 %
NOVO NORDISK A/S `B`2,37 %
RIO TINTO PLC (NOM)2,31 %
BOOKING HOLDINGS INC2,27 %
S&P GLOBAL INC2,25 %
MICRON TECHNOLOGY2,16 %

Struktura portfolia podle regionů (k 31.05.2020)

USA68 %
Evropa25 %
Česká republika3,5 %
Ostatní1,5 %

Sektorové rozdělení:

Informační technologie28%
Zboží dlouhodobé spotřeby15%
Zdravotní péče15%
Finance14%
Komunikační služby10%
Běžné spotřební zboží7%
Průmysl4%
Materiály3%
Energie2%
Veřejné služby1%

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory